Bez čoho sa novopečená maminka určite nezaobíde?

Bez čoho sa novopečená maminka určite nezaobíde?

S príchodom dieťatka do vášho života sa veľa vecí zmení. Na vašom nočnom stolíku bude namiesto knihy s erotickými poviedkami, cumlík pre vášho drobčeka a namiesto dizajnových kúskov do šatníku budete nakupovať predovšetkým výbavičku pre bábätko.

Tá môže byť finančne veľmi náročná. Veľa z doporučovaných vecí je však v podstate zbytočných a úplne v pohode sa zaobídete aj bez nich. Zároveň sú položky, ktoré sa skutočne oplatí kúpiť. Zaujíma vás, ktoré to sú? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Kočík alebo nosič

Či už sa rozhodnete svoje dieťa nosiť, voziť alebo kombinovať obidve možnosti, určite potrebujete niečo s čím budete chodiť so svojim bábätkom na prechádzky. Každé bábätko aj každá maminka sú iné a preto záleží len na vás dvoch, čo vám bude najviac vyhovovať.

Prebaľovací pult

Mať v byte stále miesto, kde svoje bábätko v kľude prebalíte je skutočne na nezaplatenie. Prebaľovaním totiž strávite predovšetkým prvé dni skutočne veľa času. Preto sa naozaj oplatí mať dobre zorganizované prebaľovacie miesto s dostatkom odkladacieho priestoru pre všetky záležitosti, ktorú sú k prebaľovaniu potrebné. Ideálne tak, aby ste všetko našli jednoducho hoc aj po tme. Behať po byte s pokakaným bábätkom a hľadať plienky či vlhčené obrúsky naozaj nie je niečo, čo by vám prvé dni s bábätkom spríjemnilo.

Hracia deka

Určite tiež potrebujete nejaké pohybové miesto, kde bude vaše dieťa tráviť veľkú časť svojho aktívneho času. Na začiatku to býva napríklad matrac a postupom čas ako dieťa začína plaziť, je dobré mať rozmernejšiu hraciu deku, či penovú podložku, kde bude mať dostatok miesta pre svoje pohybové kreácie.

Postieľka, košík či kolíska

Skrátka miesto, kde vaše bábätko uložíte na spanie doma. Kľudne to ale však môže byť aj vaša vlastná posteľ. Mnoho z maminiek si svoje bábätko po čase z postieľky aj tak prenesie k sebe do postele. Znova záleží na tom, ako to bude vyhovovať práve vám.

Samozrejmosťou sú ešte určite plienky, oblečenie či perinky. Na začiatok skutočne nič viac nepotrebujete. Samy uvidíte, či vám bude ešte niečo chýbať, ale všetko sa dá ľahko dokúpiť. Myslím, že lepšie niečo dokúpiť neskôr ako kupovať v predstihu niečo, na čo vám doma bude len sadať prach.

Comments are closed.